Yabancı Dil Kursları

Yabancı Dil -İngilizce Kursu

 YÜKSEK KARİYER İNGİLİZCE DİL KURSU

İngilizce bilmek dünyadaki hemen herkesle iletişim kurmak, kariyer yapmak, bilgi edinmek ve pek çok diğer nedenden dolayı bir gereksinim haline gelmiştir. Ülkemizde iyi bir İngilizce bilgisine sahip olanlar hemen her alanda rakiplerinin önüne geçme fırsatını yakalamışlar, eğitimlerinde ve özellikle iş yaşamlarında farklarını ortaya koymuşlardır. Sağlam bir kariyerle iş hayatında aranan bir birey olmak, yaptığınız akademik çalışmalarda farkınızı yansıtmak, dünyadaki insanlarla kolayca iletişim kurup dünyaya açılmak istiyorsanız, sizlere İngilizce öğretmeye hazırız. 

Düzey Belirleme Sınavı; Öğrenime doğru yerde başlamak ve doğru adımlarla ilerlemek, sağlıklı bir “ölçme ve değerlendirme sistemi” ile mümkün olabilir. Eğitime başlamadan önce yapılan “düzey belirleme testi” hangi kurdan derslere başlanacağını belirler.

Dünya standartlarında eğitim Yüksek Kariyer Dil Kursu Avrupa Birliği  (ADOP) Akademik Standartları’na uygun12 kurluk bir eğitim sistemi uygulanmaktadır.

 Her kur 45 Saat 1 seviye 2 kurdan oluşmaktadır. Seviyeler (A1,A2, - B1,B2, - C1,C2) derslerinden oluşmaktadır. Kurlar tercih edilen programın yoğunluğuna göre yaklaşık 7 hafta ile 14 hafta arası sürmektedir.

Yüksek Kariyer Dil Kursu’nda öğretmen odaklı değil, öğrenci odaklı “iletişimsel Dil Öğretim Metodu (Communicative Language Teaching Method)" uygulanmaktadır. Yüksek kariyer Dil Kursu’nda öğrencinin değişik telaffuzları tanımasını sağlamak amacıyla, İngilizlerin yanı sıra anadili İngilizce olan öğretmenler de çalışmaktadır. Verilen eğitimlerin amacı öğrencinin dört dil becerisini (dinleme, okuma, konuşma ve yazma) geliştirmektir. 

A - Başlangıç Seviyesi (A1-A2)

A1- Toplam 2 kurdan oluşur 80 saat

A2 -Toplam 2 kurdan oluşur 80 saat 

Oldukça basit ve gündelik hayatta kullanılan kalıpları anlayabilir. Kendini kısaca tanıtabilir, kısa ve basit sorular sorup cevaplarını verebilir.

  

B - Orta Seviyesi (B1-B2)

B1- Toplam 2 kurdan oluşur 80 saat

B2 -Toplam 2 kurdan oluşur 800 saat

Düzgün dil kullanımlarının önemli noktalarını anlayabilir ve ilgi alanına giren gündelik konular üzerine basit konuşmalara katılabilir. Olayları anlatabilir, düşüncelerini veya fikirlerini kısaca açıklayabilir. Soyut ve somut içerikli konuların özünü anlayabilir ve Frankofonlarla iletişim kurabilir.

 

C - İleriSeviyesi (C1-C2)

C1- Toplam 2 kurdan oluşur 80 saat

C2- Toplam 2 kurdan oluşur 80 saat 

Uzun metinleri anlayabilir, kendini sosyal, meslekî veya akademik hayatta akıcı ve etkili bir şekilde ifade edebilir. Karmaşık konular hakkındaki fikirlerini açık bir şekilde açıklayabilir. Neredeyse okuduğu veya duyduğu her şeyi çaba harcamadan anlayabilir ve yazılı ve sözlü kaynaklardan gelen olayları özetleyerek yeniden ortaya koyabilir.

Hızlı ve kesin olarak kendini akıcı bir şekilde ifade edebilir, karmaşık konulardaki anlam farklılıklarını belirginleştirebilir