Programlama Kursu-Pyhton-C++

T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI YÜKSEK KARİYER EĞİTİM KURUMU

PYTHON PROGRAMLAMA KURSU DİLİ İLE TEMEL KODLAMA VE YAZILIM KURSU 

 

Neden kodlama ve yazılım öğrenmeliyim?

Günümüzde hangi mesleği seçersek seçelim mutlaka kodlama ve yazılım mantığını öğrenmeniz gerekmektedir. Gelecekte nasıl ki yabancı dil bilmek bizlere avantaj sağlayacaktır, aynı şekilde kodlama ve yazılım alanlarında bilgi sahibi olmak ta bizlere aynı oranda hatta daha da fazla bir oranda avantaj sağlayacaktır. Bununla beraber gelecekte tüm meslekler kodlama ve yazılım temelinde olacağı için bu konuda yetersiz kalanlar ya sistem dışında kalacak ya da tercih edilmeyeceklerdir.

Kursun amacı nedir?

Kursumuzun amacı temel düzeyde kodlama ve yazılım mantığı ile beraber kursiyerlere bir programlama dili öğretmektir. Programlama dili olarak ise en basit ve sade sözdizimlerini içeren Python programlama dili gösterilecektir.

Kursun sonunda neler kazanacağım?

Kursun sonunda temel ve orta düzeyde kodlama ve yazılım mantığını kavrayacak, programlamanın temel kavramlarını öğrenecek ve Python programlama diliyle çok rahat bir şekilde programlar yazabileceksiniz. Aldığınız bu temel eğitim sayesinde diğer programlama dillerini de çok rahat bir şekilde öğrenebileceksiniz.

Bu kursun hedef kitlesi kimlerdir?

Bu kursun hedef kitlesi bilgisayar ve yazılım mühendisi olmak isteyen üniversite adayı öğrenciler ve kodlama konusunda temel anlamda bilgi sahibi olmak isteyen herkestir.

Bu kursa katılmak için bir sınır var mı?

Bu kursa temel düzeyde bilgisayar kullanabilen 15 yaş ve üzeri herkes katılabilir.

Kursun toplam ders saati kaçtır?

Kursumuzun toplam süresi 50 saattir.