Sınav Hazırlık - KPSS

 

Değerli KPSS Adayları, 

Kamu Personeli Seçme Sınavı, bu sınava hazırlan gerek öğretmen adaylar gerekse memur olmak isteyen tüm adayların girdiği sınavdır. Yüksek Kariyer Kpss kursu olarak sizleri bu sınava hazırlamak ve öğrenim hayatınız boyunca verdiğiniz emeğin sonucu meslek hayatınıza adım atmanızla başarıya dönüşecektir. Bu süreçteki emek ve çabanızın yanında Yüksek Kariyer Kpss kursu olarak da programlı bir çalışma ile sizi hedefinize doğru yönelterek sınava girecek tük adaylar arasında bir adım önde olacaksınız. Böylesi bir süreci birlikte (Yüksek Kariyer Kpss Kursu) programlı bir çalışma ile verimli kaynaklarla ve deneyimli Kpss ekibimiz ile yeni tedbirler kapsamında tasarlanmış eğitim merkezimizle sizleri bu Kpss sınavına hazırlamakta memnunluk duyarız. 

 

Yüksek Kariyer Kpss Kursu, Genel Yetenek- Genel Kültür, Eğitim Bilimleri Ders konularını geçmiş yıllarda yapılan sınavları analiz ederek Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (Kpss) soru tip ve özelliklerine göre ders anlatım, deneme sınavı hazırlama   konu testleri hazırlama konusunda büyük uğraş ve gayreti içindedir. 

 

Yüksek Kariyer Kpss Kurs ekibimiz, Kpss sınavında çıkacak tüm soru türlerine hâkim olup sizlere verdiğimiz eğitimle sizlerde bu soruları rahatlıkla çözecek seviyeye ulaşmanızı sağlamayı hedeflemektedir. Sınavda başarılı olabilmek için yeterli bilgi düzeyinin yanı sıra çok sayıda soruyu anlayarak ve hızlı bir şekilde cevaplamak gerekmektedir. Bu nedenle Yüksek Kariyer Kpss Kurs sizlere vereceği hızlı soru okuma, anlama ve çözme teknikleri ile kursiyerlerin her tür soruyu uygun sürede ve en hızlı biçimde çözmenizi sağlamaktır. 

 

Büyük bir gayret ile öz veri ile Kpss ye hazırlanan siz değerli Kpss Adayları;

Sizlere en üst düzeyde fayda sağlamak ve Kpss sınavında başarıya ulaştırmak Yüksek Kariyer Kpss Kursu’ nün birinci hedefi olmuştur. 

 

Değerli KPSS Adayları; Yüksek Kariyer Kpss Kursun da eğitim alan veya almayan tüm adaylara bize sorulan her soruya detaylı olarak bilgi verilecektir. Kamu Personeli Seçme Sınavına hazırlanan tüm Kpss adaylarına başarılarına katkı sağlayacağımız inancı ile başarılar dileriz. 

 

YÜKSEK KARİYER KPSS KURU

KPSS- LİSANS “ MEMURLUK ”  EĞİTİM PROGRAMIMIZ  (GENEL YETENEK – GENEL KÜLTÜR)

5580 sayılı T.C. M.E.B. Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre faaliyet gösteren  Özel Öğretim Kurumları kapsamında 1996 yılından beri başarılı mezunlar veren ‘ Yüksek Kariyer Eğitim Kurumları M.E.B. Onaylı olup KPSS KURSU vermeye yetkili Kurum dur.

 

5580 sayılı T.C. M.E.B. Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre faaliyet gösteren Özel Öğretim Kurumları kapsamında 1996 yılından beri faaliyet gösteren süregelen zamanda başarılı mezunlar veren ‘Yüksek Kariyer Eğitim Kurumları M.E.B. Onaylı olup KPSS KURSU vermeye yetkili Kurum dur.

 

Kpss – lisans mezunu, öğretmen veya memur olmak isteyen adaylar için (genel yetenek – genel kültür) kurs programımız 

 

KPSS Genel kültür ve Genel Yetenek sınavı her yıl yapılır.

 

GENEL YETENEK ve GENEL KÜLTÜR testi bütün adayların sorumlu oldukları ve başarılı olmak zorunda oldukları sınavdır. Memur alımlarında kullanılacak puan türleri;

 

(Örnek Tablo)

 

Puan Türü

Kullanım Alanı

P1- P3

Lisans- A ve B grubu

P10 - P121

Eğitim mezunları: Öğretmenlik ve A grubu

P124

Lisans- imam alımları

 

KPSS lisans mezunları:

 -        ► Memur,

 

-        ► Hizmetli,

 

-        ► Koruma,

 

-        ► Güvenlik görevlisi

 

-        ► Hemşire,

 

-        ► Mühendis,

 

-        ► Diğer benzeri görevler.

 

* Lisans mezunu olup da yukarıdaki B grubu atamalarına (düz memurluğa) tercih yapacaklar için üst yaş sınırı kaldırılmıştır.

 

* Lisans mezunu adaylar (Öğretmenlik alanlarından mezun olanlar da dahil) için her yıl genellikle temmuz ayı içinde yapılan (Genel Yetenek, Genel Kültür) sınavından aldıkları puan (P3) düz memurluk veya öğretmen adayları için puan (P10) hesaplamalarına dahil edilir.

 

KPSS’ ye Kimler Girebilir?

 

Genel olarak KPSS ‘ye Ortaöğretim / Ön Lisans ve Lisans mezunları kendi durumlarına göre başvurabilir.

 

Sınav; A Kadrolar, B kadrolar ve Öğretmen adayları olarak üç farklı bölümden oluşur.

 

KPSS; A kadro ve Öğretmen adayları için sınav başvurular ve sınavlar her yıl ösym tarafından belirlenen tarihte yapılır. Sınavın başvuru ve tarihi Ösym tarafından ilan edilmesi durumunda kursiyerlerimiz bilgilendirilir.

 

KPSS B Grubu; Lisans adayları için sınav başvuruları her yıl ösym tarafından belirlene ay ve günler arasında yapılır. Sınavın uygulaması yine Ösym tarafında belirlenen ay gün içinde yapılır. Sınavın başvuru ve tarihi Ösym tarafında ilan edilmesi durumunda kursiyerlerimiz bilgilendirilir.

 

KPSS B Grubu; Ortaöğretim/Ön Lisans sınav iki yılda bir ösym tarafından yapılır. Sınavın uygulaması yine Ösym tarafında belirlenen ay gün içinde yapılır. Sınavın başvuru ve tarihi Ösym tarafında ilan edilmesi durumunda kursiyerlerimiz bilgilendirilir.