Teknik Çizim Kursu

AUTOCAD NEDİR?                  

Autocad; Autodesk şirketinin geliştirdiği, 2 boyutlu ve 3 boyutlu tasarım yapılmasını sağlayan, bilgisayar destekli bir teknik çizim ve tasarım programıdır. 

Autocad Eğitimi Kimler için Gereklidir?

Autocad eğitimi; İnşaat mühendisleri, Makine mühendisleri, Endüstri mühendisleri, Elekrik - Elektronik mühendisleri, Tekstil mühendisleri, Harita mühendisleri, Mimarlar, İç mimarlar, Peyzaj mimarları, Grafikerler, Teknikerler ve Teknisyenler başta olmak üzere teknik çizim ve tasarım yapan tüm meslek grupları için gereklidir.

Autocad Eğitimi Alabilmek İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Autocad eğitimi alabilmek için; temel bilgisayar kullanım bilgisine sahip olunması yeterli olacaktır. Autocad eğitiminin kariyerinize katkısı nedir? Neden Autocad öğrenmelisiniz?

Autocad; teknik çizim üzerinde yoğunlaşan meslek gruplarının kullandığı yazılım programlarına temel oluşturması ve bu işkollarında faaliyet gösteren firmaların işe alımlarında önkoşul haline gelmesi sebebiyle kariyeriniz için oldukça önem arz etmektedir. 

Autocad Eğitimi İçin Neden “Yüksek Kariyer Eğitim Merkezi” Tercih Edilebilir?

1.  Yüksek Kariyer Eğitim Merkezi; Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olup, Bu sayede katılımcılara sertifika verme yetkisine sahiptir.

2.  Yüksek Kariyer Eğitim Merkezi; bünyesinde eğitim veren eğitmenler  “Autodesk Sertifikalı Eğitmen(ACI)” belgeli olup; Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi gibi Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden mezun olmuş, piyasada aktif olarak projeci ya da uygulamacı olarak çalışmaktadırlar. Bu sayede öğrenciler sadece teknik bilgi olarak değil, piyasa bilgisi ve uygulama alanları hususunda da hocalardan faydalanmaktadırlar.

3.  Yüksek Kariyer  Eğitim Merkezi; eğitim kalitesiyle sektördeki diğer eğitim kurumlarından bir adım önde olmakla birlikte, öğrenci memnuniyeti ve referans oluşturma ilkelerine bağlı kalarak fiyatlandırma konusunda sektörde her zaman rekabetçi olmaktadır.

4.  Yüksek Kariyer  Eğitim Merkezi, konum olarak Maltepe merkezde bulunmakta olup ulaşım çok kolaydır. Toplu taşımayı kullanmayı tercih edenler için ise metro, otobüs ve minibüsle yol tarifleri iletişim sayfasında detaylı olarak bulunmaktadır.

5.  Yüksek Kariyer Eğitim Merkezi; öğrencilerin kullandığı bilgisayarları hem hardware hem de software olarak sürekli güncel tuttuğundan, öğrencilere rahat bir çalışma ortamı sunmaktadır. Bu sayede hocalar ve öğrenciler; eğitim esnasında takılan, bozulan bilgisayarlarla vakit kaybetmediğinden ders konsantrasyonu hiçbir şekilde bozulmamaktadır. Kursiyerler kendi bilgisayarlarını getirip indirimli kurs ücretinden yararlanabilirler.

Yüksek Kariyer Eğitim Kurumu;

“Autodesk Yetkili Eğitim Merkezi( ATC)”

 “Autodesk Yetkili Sınav Merkezi (CATC)”

ULUSLARARASI YETKİNLİKLER 

Uluslarası Yetkinlikler, Sınav ve Sertifikalar: 

Yüksek Kariyer Eğitim Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığından aldığı ruhsatla "Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Özel Öğretim Kurumu" olarak eğitim vermektedir. Kurumumuz tüm programların en güncel sürümleri ile eğitim vermektedir. Ayrıca Yüksek Kariyer Eğitim Merkezi, belli standartlara sahip kurumlara verilen 

 "Autodesk Yetkili Eğitim (ATC)  ve Autodesk Yetkili Test Merkezi (CATC)  " unvanlarına sahiptir. Yüksek Kariyer  Eğitim Merkezi; bünyesinde eğitim veren eğitmenler  “Autodesk Sertifikalı Eğitmen(ACI)” belgelidirler.

  AUTOCAD SERTİFİKASI

Autocad Kursu’nu, Autodesk Yetkili Eğitim (ATC) ve Autodesk Yetkili Test Merkezi (CATC)  olan kurumumuz da gerçek durumları içeren örnek projelerle ve alıştırmalarla uygulamalı olarak eğitimini alabilirsiniz. Eğitim sonunda, Mesleğinizde tanınan, değerli bir tamamlama sertifikası olan Autodesk onaylı AutoCAD sertifikasını, kurumumuzda eğitimini alarak sınavına girerek alabilirsiniz. 

AUTODESK SERTİFİKALI KULLANICI (AUTODESK ® CERTİFİED USER ACU) SINAVI

 

Autodesk eğitimlerimize katılan öğrencilerimiz ayrıca sınava girerek uluslararası geçerliliğe sahip Autodesk Kullanıcı Sertifikasına (ACU) sahip olabilirler. Böylelikle o yazılımla ilgili bilgi ve yetkinliklerini belgelemiş olurlar.  Aşağıdaki programlar için Kurumumuzda ACU sertifika sınavlarına girebilirsiniz. - Autocad , - 3DS Max 

 

 AUTODESK PROFESYONEL SERTİFİKASI (AUTODESK ®CERTİFİED PROFESSİONAL ACP)

Autodesk Yetkili Eğitim (ATC)  ve Autodesk Yetkili Test Merkezi (CATC) olan Kurumumuzda Uzmanlık sınavlarına girerek uluslararası geçerliliğe sahip Autodesk Certified Professional alabilirsiniz.